Konečně přišel čas na můj oblíbený motorizovaný čtyř-cestný slider Ifootage Shark Mini. Dynamický časosběr se pak točí vlastně sám... Najít správné místo, nastavit trasu slideru a čekat na oblohu.
Slider Shark Mini je radost používat ve spojení se 4k kamerou Sony FS5m2 a nejširším objektivem, co mám v setu - Veydra 12mm. Vše je příjemné kompaktní.
Slider lze libovolně rozšiřovat o další kolejnice (aktuálně mám 3). To se hodí jak pro kreativní vyžití, tak logistiku celého setupu.
Výslednému obrazu pomohly interní variabilní filtry kamery, které jsou pro časosběry jako dělané a ve spojení s HLG barevným profilem Sony FS5m2 byly úpravy výsledného obrazu minimální.
Rád si šetřím námahu i záda. Nejrůznější chńapky a úchyty přijdou vhod... ne všude je možné použít stativ, natož dva. Kolikrát jen stačí slider položit na lavičku.
Jo baráky, hlavně ty vysoké budovy se ne vždy vejdou do záběry. Řešení jsem našel v natáčení na výšku. Výřezu ze 4k videa navíc přidá možnost digitálního posunu videa vertikálně. 
Back to Top